Гідроізоляція

Гідроізоляція

Гідроізоляція будівель в районі підземних приміщень є одним з найскладніших технологічних процесів у цій області, до складу, якого входить великий ряд послуг безпосередньо пов'язаних з вживаною технологією і вибраними матеріалами для ізоляції. Кожен технологічний цикл, за допомогою якого здійснюється гідроізоляція конструкцій, починається з ґрунтовки та очищення ізольованої поверхні. Іноді даним етапом робіт нехтують, і гідроізоляційний шар наноситься на неочищену поверхню. При правильному і якісному підході до гідроізоляції споруд, спотворення виконуваних робіт - не допускається. Якщо економити на ґрунтовці - якість гідроізоляційного покриття помітно погіршиться, оскільки будь-яка ґрунтовка служить ще одним гідроізолюючим шаром, яким закриваються тріщини і пори на поверхні. Даний додатковий шар також сприяє найкращому розподілу гідроізоляційного матеріалу.
Гідроізоляція споруд здійснюється різними матеріалами, які діляться за технологією використання, за своїм призначенням, за видом основи. Антифільтраційна, антикорозійні і герметизуючі матеріали - застосовуються для підземних конструкцій. За способом нанесення, розрізняють такі гідроізоляційні матеріали, як в'яжучі, штучні і суміші з мінеральними добавками. За видами основи гідроізоляція конструкцій ділиться на металеву, мінеральну, асфальтні і полімерну. Найсучаснішою та оптимальною за співвідношенням ціна-якість є полімерна рідка гідроізоляція, вона наноситься швидко на будь який матеріал, створюючи безшовну гідроізолюючу мембрану, яка на довгий час (не менше 20 років)захистить будь-яку конструкцію від впливу вологи, стримуючи помірні механічні навантаження, розтягування чи стискання. Підібрати конкретний ізоляційний матеріал вам допоможуть наші фахівці.

Гідроізоляція фундаменту.

Щоб в стіни будинку не проникала грунтова волога, влаштовують гідроізоляцію.
У кам'яних і цегляних фундаментах гідроізоляцію кладуть зазвичай на висоті 15 - 25 см від рівня землі. Якщо підлоги кладуть на балки, то гідроізоляція повинна бути на 5 - 15 см нижче останніх. У будинку, що має підвал, гідроізоляцію кладуть на двох рівнях: першу - у фундаменті на рівні підлоги підвалу або нижче його на 13 см, другу - в цоколі на 15 - 25 см вище поверхні вимощення. Поверхні стін підвалу і його підлогу ізолюють при цьому так. Якщо рівень грунтової води нижче підлоги підвалу, то із зовнішнього боку стіни, дотичні з грунтом, покривають двома шарами гарячого бітуму. На підлогу кладуть шар жирної глини (25 см), ущільнюють, покривають шаром бетону (5 см), вирівнюють, витримують протягом одного-двох тижнів, покривають мастикою і наклеюють двошаровий рулонний килим з руберойду або толю. Зверху кладуть такий же шар бетону, який вирівнюють, покривають цементним розчином. Коли рівень грунтових вод вище рівня підлоги підвалу, то треба створити гарну ізоляцію стін і підлоги. Крім того, навколо стін у місцях примикання підлоги підвалу слід зробити еластичний замок з клоччя, змоченого в розплавленій бітумній мастиці або бітумі. Особливо необхідний такий замок в підвалах із глинистим грунтом, де спостерігається нерівномірне осідання.6Гідроізоляцію стін із зовнішнього боку піднімають вище рівня грунтової води на 50 см. При високому рівні грунтових вод підпілля ізолюють спочатку шаром глини (25 см), на неї кладуть бетон, на бетон - гідроізоляцію і знову покривають цементним розчином.
Для освітлення підвалів часто нижче рівня землі влаштовують вікна. Перед такими вікнами необхідно мати колодязні-приямки з облицьованим каменем, цеглою, бетоном,стінами. Підлога такого приямка повинна мати лоток для збору води; зверху над вікнами рекомендується влаштувати козирки.
Верх фундаментів і цоколів не завжди буває рівним і гладким. Для вирівнювання по бічних сторонах на 1 - 3 см вище їх поверхні кріплять дошки з рівними крайками. Простір в опалубці заливають цементним розчином склад 1: 3 або 1: 4, вирівнюють, розгладжують його, просушують і потім укладають гідроізоляцію.

Наведемо для прикладу кілька способів ізоляції фундаменту.

  1. Кладуть шар цементного розчину (2-3см) склад 1:2, вирівнюють, цементують, сушать. Стелять один шар толю або руберойду.
  2. Кладуть два-три шари мастики, приготовленої з 1 частини розігрітої соснової смоли і 0,3 - 0,5 частини вапна, просіяного на частому ситі. Вапно можна замінити сухою просіяною крейдою, змішуючи його зі смолою в пропорції 1:1. Гарячу мастику наносять шарами (загальна її товщина повинна бути 7 - 10 мм).
  3. На гарячій сосновій смолі наклеюють бересту в два-три шари.
  4. Настилають насухо два шари толю або два шари руберойду, але так, щоб шви на кінцях перекривалися не менше 150 мм і не проникала вода/
  5. Найбільш надійна гідроізоляція - на мастиках (толь - на дьогтевій, руберойд - на бітумній). Верх фундаменту або цоколя покривають мастикою і наклеюють на неї перший шар рулонного матеріалу, який знову покривають мастикою, і наклеюють другий шар рулонного матеріалу. Піщану або кам'яну присипку з боку наклейки з рулонних матеріалів треба знімати, так як це забезпечує більш надійне приклеювання.

Кілька слів про цементування бетонної поверхні. Правильно виконана робота досить надійно захищає конструкції від проникнення вогкості. Виконують її двояко. В одному випадку на добре вирівняний свіжий розчин насипають 2 - 3-міліметровий шар сухого цементу і тут же добре. загладжують його лопаткою або кельмою. Цемент вбирає воду, утворюється цементне тісто, яке, висихаючи, не пропускає воду. Можна на вирівняний свіжий розчин накласти 2 - 3-міліметровий шар цементного тіста і також його загладити. Взагалі під будь-які будівлі бажано влаштовувати гідроізоляцію на двох рівнях по фундаменту і верху цоколя. Іноді під дерев'яні будівлі з кам'яними і іншими фундаментами гідроізоляцію кладуть тільки по верху цоколя. Це невірно. Так як вологість, що йде по фундаменту, буде зволожувати підпілля, що призводить до загнивання деревини. Значить, ізоляцію треба укладати і по фундаменту.
Якщо фундаменти викладають з окремих каменів або цеглин, то для того щоб закрити можливо наявні наскрізні тріщини або незаповнені розчином шви, їх доводиться оштукатурювати. Особливо добре виконувати штукатурку з двох сторін. Розчин бажано застосовувати цементний або вапняково-цементний, але він менш міцний, ніж перший.Із зовнішнього боку штукатурку затирають, а ще краще загладжують штукатурною лопаткою або кельмою, що надає штукатурці водонепроникність.

Покрівельні роботи безшовними матеріалами.

Покрівля - це верхній елемент даху (покриття), що охороняє будинок від всіх видів атмосферних впливів: холоду, вологи, опадів, polimochevina stukпрямих сонячних променів. Сучасна покрівля - це складна конструкція, що складається з багатьох компонентів: пароізоляційної плівки, утеплювача, вітрозахисту, покрівельного покриття і багатьох інших в залежності від конструкції та призначення даху. Правильна конструкція покрівлі забезпечує: і надійну гідроізоляцію, і надійний захист від тепловтрат, і береже конструкції даху від утворення конденсату.krovljaЗалежно від ухилу скатів дахи бувають скатні (скат більше 10%) і плоскі (до 2,5%). В індивідуальному житловому будівництві, як правило, використовуються скатні і пологі дахи. Наше підприємство проводить роботи з гідроізоляції та утеплення покрівель сучасними безшовними матеріалами, завдяки яким, плоскі покрівлі отримують «друге життя», і їх термін експлуатації подовжується на десятки років, розглянемо їх детальніше.
Перевагою плоских дахів є можливість експлуатації їх для різних цілей, що широко застосовується в промисловому, офісному та житловому будівництві. Класичну плоску покрівлю, часто називають м'якою покрівлею, складається вона з несучої плити, на яку по шару пароізоляції укладений теплоізоляційний матеріал (як правило плити з мінеральної вати, або керамзит), захищений від впливу атмосферних опадів гідроізоляційним килимом різних рулонних матеріалів. Старе поняття експлуатована плоска покрівля допускає, що на такому даху будуть проводитися роботи і знаходитися важкі предмети чи конструкції інженерно-технічного забезпечення споруди. Такі покриття економічно не вигідні, через надто малий термін експлуатації, як правило, такі покрівлі служать без проблем не більше 5-7 років, далі починаються незворотні процеси, точка роси, що знаходиться у середині мінвати зволожує її конденсатом, після чого мін вата сплющується, втрачає свою форму та теплоізоляційні властивості, що веде і до руйнації верхнього гідроізолюючого шару. Протікання води всередину приміщення створює незручності і веде до прямих збитків. Термін експлуатації покриттів плоских дахів залежить від умов експлуатації, якщо це експлуатований дах, а таких переважна кількість тому що у сучасному будівництві безпосередньо на даху розміщають антени, кондиціонери, електротрансформатори, прилади пожежогасіння, то для обслуговування всіх цих приладів, необхідно ходити по поверхні плоского даху, а для експлуатованих дахів впроваджено найсучасніші економічно вигідні технології, що підійдуть і для решти різновидів даху.
Безшовних напилюваних гідроізоляційних матеріалів розроблено і впроваджено досить багато, але основну їх відмінність складає, сам матеріал, термін експлуатації та ціна. Однак потрібно зазначити, що звичні бітумно-полімерні матеріали мають ряд недоліків і їх якість вже не можна вважати достатньою дляpolimochevina dah сучасного будівництва. Вони порівняно недовговічні, недостатньо технологічні. З плином часу вартість ремонту покрівель з таким покриттям може перевищити вартість їх початкового облаштування. Їм на зміну напилювані поліуретанові, полімочевинні, епоксидні матеріали. Це обумовлено, перш за все, більшою довговічністю при експлуатації і високою продуктивністю при влаштуванні таких покрівель. Досягнення сучасної хімії дозволяють створити матеріали, що володіють стійкістю до ультрафіолетового випромінювання, агресивних середовищ, механічних і кліматичних навантажень, стійкі до старіння, пожежобезпечні. Все це вигідно відрізняє напилювані безшовні покрівлі від бітумних матеріалів.
Найкращим найсучаснішим витком покрівельних технологій є нові гідроізоляційні матеріали на основі полімочевини або поліуретану, які наносять на поверхню спеціальним обладнанням високого тиску. Полімочевини чи поліуретанові мастики, які при нанесенні на дах проникають в тріщини поверхні, швидко застигають і утворюють міцний безшовний шар, забезпечуючи відмінний захист від вологи, корозії, ультрафіолетового проміння і може наноситись на старі рулонні покрівлі без їх демонтажу, що значно скорочує час і вартість робіт по ремонту плоских дахів. Такий вид ізоляції може використовуватися при обробці складних покрівель, що володіють численними вигинами, зливними трубами, виступами чи стиками з інженерним обладнанням, що часто розміщується на сучасному даху. Поліуретанові та полімочевинні матеріали мають тривалий термін експлуатації і стійкі до будь-яких несприятливих впливів навколишнього середовища і механічних навантажень, враховуючи термін експлуатації таких покриттів 10-50 років, економічна вигода, при їх застосуванні, залишають поза конкуренцією будь-які інші матеріали, що використовувалися до цього часу. Матеріали екологічно чисті, не завдають шкоди здоров'ю людини і навколишньому середовищу.
Наша компанія пропонує як ремонт плоского даху, так і виконання покрівельних і гідроізоляційних робіт будь-якої складності для будинків та споруд з плоским скатних типом покрівлі. Наше завдання - полегшити ваше життя. Накопичений досвід дозволяє нам працювати, як з великими комерційними об'єктами, так і з індивідуальними приватними будівлями.

Ми знайдемо оптимальне рішення для поставленої Вами задачі.

Log in