Статті

Статті

Теплоізоляція - найефективніша інвестиція

Теплоізоляція – найефективніше вкладення коштів!

Останнім часом в Україні і в інших державах прийняті нові і будуть і надалі прийматися нормативні документи зі збереження тепла, будуть проводитися реформи житлово-комунального господарства, декларуватися різні принципи щодо заохочення збереження теплової енергії. Це і заклики, і реклама, і дивна тарифна сітка на газ і електрику: чим більше споживаєте  - тим вище тариф, але основною засадою тепло збереження, як не прикро, у нашій країні є і буде поетапне підняття цін, (з різних причин) на електроенергію та газ, а з ними і на інші енергоносії, що ставить у залежність від цього бюджети багатьох сімей,  підприємств та цілих галузей економіки, і навіть держав. Саме тому теплоізоляція  стає однією з найважливіших проблем будівництва, та й експлуатації вже існуючих споруд, і економія тепла таки буде найактуальнішим питанням наступних десятиріч.

Подробнее

Теплоізоляція мансард і горищного приміщення

Горище або мансарда - це приміщення, що розташоване під дахом. Цю площу дуже часто не використовують в силу різних причин, але сучасні матеріали і технології допоможуть перетворити її в корисні квадратні метри,- затишні кімнати, спальні, дитячі чи кімнати для відпочинку, оранжереї чи гардеробні кімнати. Що для цього потрібно? По-перше, грамотне утеплення. По-друге, внутрішнє і зовнішнє оздоблення мансарди чи горища.

Конструкція даху і планування

Фахівці знають, що на етапі будівництва будинку можна спланувати конфігурацію горищного приміщення. При цьому внутрішнє планування мансарди залежить від вибору типу даху. Найпростіший варіант - двосхилий дах. Простір під ним буде мати складну геометрію, частина стелі буде горизонтальною, а частина – похилою. Ще один варіант - ламаний (мансардний) дах. Його конструкція трохи складніша, але і результат виходить більш прийнятним. Таке приміщення займає всю площу поверху. Воно виглядає як стандартна кімната, в якій стеля і стіни перпендикулярні один до одного.

Подробнее

Як створити енергозберігаючий будинок?

Частина 1.

Будинки, де теплової енергії споживається мало, спочатку планують і будують за індивідуальними правилами, враховуючи при цьому цілий ряд вимог, а також побажання замовника. Як же бути? Де знайти цю саму золоту середину між обмеженнями та бажаннями? В даний час при будівництві будинку через ментальність наших співгромадян питання про економію на опаленні будинку, навіть і не ставиться. На першому місці враховуються розміри, красота фасаду і внутрішнього оздоблення, якість і надійність, аж тільки потім часто після виявлення проблем, звертають увагу на теплоізоляцію. Проте є моменти, на яких не можна економити, і які треба продумати ще на стадії проектування та складання кошторису, щоб не витрачати кошти на не завжди потрібні квадратні метри чи  «перебори» в архітектурі і оздобленні, а будувати затишний, теплий, економний будинок. Проекти будинків, в яких враховані всі подробиці в тому числі теплоізоляція та енергетичні потреби яких скромні, користуються великою популярністю серед забудовників. Енергозберігаючим будинком цілком можна назвати будинок, де показник споживання енергії (первинної) становить 70 кВт•рік/ (м²•рік). Кількість енергії (первинної), ми можемо розрахувати за допомогою множення енергії кінцевої (що надходить в будинок) на коефіцієнт (залежить від виду палива). Вельми привабливо виглядає перспектива оплати низьких рахунків, але слід все-таки чітко проаналізувати етапи будівництва енергозберігаючого будинку.

Подробнее

Утеплення та гідроізоляція - це подвійна економія!

Теплоізоляція житлових чи промислово-складських приміщень в Україні в минулому столітті була не тільки на низькому технологічному рівні, але у більшості випадків була майже відсутня. Керамзитобетон чи скловата, або дерево-глиняні чи просто залізобетонні перекриття товщиною до 20 см не володіють достатніми теплоізоляційними властивостями, щоб забезпечити сучасну комфортну температуру 20 градусів по цельсію, та мінімальні витрати на опалення чи кондиціонування. Але надто низькі ціни на газ та електроенергію, а ще субсидії, дотації, не сприяли будівництву сучасних теплоізольованих будівель чи споруд, до цього не додумувалися навіть розробники радянських ГОСТів, звідси і низький рівень знань про теплоізоляцію,  тому все треба починати з нуля і рівнятися на європейський досвід, де вже давно, - утеплення, гідроізоляція, шумоізоляція, є одними з основних етапів будівництва.

Подробнее

Log in